Lokalna Marka Ziemi Pszczyńskiej wyróżniona

Powiat Pszczyński otrzymał Dyplom Marszałka Województwa Śląskiego „Za Zasługi dla Rozwoju Turystyki w 2024 roku” za stworzenie Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.

Wyróżnienie odebrał starosta Grzegorz Wanot z wicestarostą Damianem Cieszewskim podczas Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki w Cieszynie. - Lokalna Marka Ziemi Pszczyńskiej to projekt, z którego jesteśmy szczególnie dumni, bo miejscowe produkty to świadectwo aktywności, działalności i pasji naszych mieszkańców. Nagroda jest wyrazem uznania dla wszystkich producentów, którzy tworzą Lokalną Markę Ziemi Pszczyńskiej - mówi Grzegorz Wanot, starosta pszczyński.

Powiat został wyróżniony w kategorii „Przedsięwzięcie turystyczne roku” za stworzenie Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej, która jest znakiem jakości przyznawanym produktom wytwarzanym w powiecie pszczyńskim, spełniającym określone kryteria certyfikacyjne. Jej celem jest wspieranie lokalnej przedsiębiorczości, promowanie walorów i zasobów regionu, jak również wzrost ruchu turystycznego na ziemi pszczyńskiej. Wyróżnione artykuły są gwarancją wysokiej jakości produktów, pochodzących z terenu powiatu pszczyńskiego.

Lokalna Marka Ziemi Pszczyńskiej powstała i została wdrożona w ramach projektu „Regionalne produkty - bogactwo pogranicza” realizowanego przez Powiat Pszczyński we współpracy z Towarzystwem Miłośników Ziemi Pszczyńskiej wspólnie z czeskim partnerem - MAS Pobeskydí. - Lokalna Marka Ziemi Pszczyńskiej przyciąga uwagę, pokazując, że nasza ziemia to miejsce, gdzie tradycja i nowoczesność łączą się w unikalny sposób - podkreśla Damian Cieszewski, wicestarosta.

Obecnie grono producentów uhonorowanych znakiem jakości liczy już 32 Producentów i to właśnie oni stanowią markę i wartość naszego powiatu. To zarówno rolnicy, pszczelarze, koła gospodyń wiejskich, rzemieślnicy i przedsiębiorcy. W trzech naborach certyfikat Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej przyznano łącznie ok. 90 produktom lub grupom produktów.

O wyróżnienie Powiatu Pszczyńskiego za stworzenie Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej wnioskowało Towarzystwo Miłośników Ziemi Pszczyńskiej.

Dyplom Marszałka Województwa Śląskiego za Zasługi dla Rozwoju Turystyki nadaje się osobom oraz jednostkom organizacyjnym, a także organizacjom społecznym i zawodowym, które swoją działalnością w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju turystyki w województwie śląskim.

Dziękujemy i gratulujemy całej Rodzinie Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej!

Starosta i Wicestarosta na scenie odbierają dyplom.
Starosta i Wicestarosta na scenie odbierają dyplom.
Na scenie nagrodzeni trzymają w rękach dyplomy.
Na scenie nagrodzeni trzymają w rękach dyplomy.
Starosta i Wicestarosta trzymają dyplom.
Starosta i Wicestarosta trzymają dyplom.
Prowadząca na scenie przemawia do mikrofonu.
Publiczność.
Na scenie występ zespołu.
Na stole leżą dyplomy.
Na scenie stoją statuetki Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.
Zdjęcie grupowe producentów certyfikowanych produktów oraz członków Komisji Certyfikacyjnej.