Święto Ziół w skansenie

15 sierpnia w Skansenie Zagroda Wsi Pszczyńskiej odbędzie się jedno z najbardziej aromatycznych wydarzeń - Święto Ziół. W programie msza św. polowa, warsztaty zielarskie, kiermasz rękodzieła i produktów regionalnych oraz występ Pszczyńskiej Orkiestry Ludowej.

Zgodnie ze zwyczajem podczas polowej mszy św. z okazji święta Matki Boskiej Zielnej, która rozpocznie się o godz. 10.30, poświęcone zostaną kwiaty i zioła. Na miejscu będzie można zakupić bukiety. Pomiędzy 13.00 a 17.00 przeprowadzone zostaną warsztaty zielarskie. O godzinie 14.30 wystąpi Pszczyńska Orkiestra Ludowa.

W godzinach od 9.00 do 18.00 w skansenie będzie można nabyć ręcznie robione produkty. W kiermaszu rękodzieła i produktów regionalnych wezmą udział lokalni producenci, którzy będą promować wyroby wyróżnione certyfikatem Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej. Będzie Koło Gospodyń Wiejskich w Ćwiklicach ze swoimi smakołykami, Gospodarstwo Przewoźnikówka i Kozia Rodzinka z serami, Bożena Rokita z rękodziełem, Farma Różnorodności z przetworami oraz Lawenda pod lasem z lawendowymi produktami ze studzienickiej plantacji.

Od godziny 13.00 obowiązuje bilet w cenie 5 zł.

Święto Ziół zostało dofinansowane przez Starostwo Powiatowe w Pszczynie w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych powiatu w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Program „Święta Ziół” w pszczyńskim skansenie

godz. 10.30 - plenerowa msza święta |możliwość zakupu bukietów z ziół i kwiatów|

godz. 9.00 - 18.00 - kiermasz rękodzieła i produktów regionalnych

godz. 13.00 - 17.00 - warsztaty z ziołami w roli głównej