Szabla Kilińskiego dla Wandy Brzęczek

Wanda Brzęczek, współwłaścicielka Piekarni-Cukierni "u Brzęczka" otrzymała "Szablę Kilińskiego" - najwyższe honorowe odznaczenie rzemieślnicze za szczególne zasługi dla rzemiosła polskiego.

Uroczystość miała miejsce w sali NOSPR podczas XXIX Gali Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

Piekarnia-Cukiernia "u Brzęczka" od 50 lat wpisuje się w historię lokalnej przedsiębiorczości oraz wspiera społeczność lokalną swoją pasją, tradycją i sercem. - Pani Wanda Brzęczek to osoba o wielkim sercu, dzieli się tym, co ma, potrafi pomagać najbiedniejszym. Jest członkiem Zarządu katowickiej Izby Rzemieślniczej, jest kreatywna, otwarta. Z wielkim szacunkiem odnosimy się do jej pracy. Dzisiaj zatrudnia ponad 100 osób - podkreślił prof. dr hab. Jan Klimek, prezes Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

Gratulacje pani Wandzie w imieniu mieszkańców powiatu pszczyńskiego złożyła starosta pszczyńska Barbara Bandoła. -To bardzo wyjątkowe i zasłużone wyróżnienie i dowód na to, że w powiecie pszczyńskim żyją i pracują ludzie zaangażowani, pełni pasji, otwarci na potrzeby drugiego człowieka. Taka jest Pani Wanda - mówi Barbara Bandoła - starosta pszczyński.

Przyłączamy się do gratulacji!

Na scenie współwłaścicielka Piekarni-Cukierni Brzęczek prezentuje otrzymane odznaczenie-Szablę Kilińskiego. Obok stoją osoby wręczające wyróżnienie oraz kobiety w strojach regionalnych.
Na scenie współwłaścicielka Piekarni-Cukierni Brzęczek prezentuje otrzymane odznaczenie-Szablę Kilińskiego. Obok stoją osoby wręczające wyróżnienie oraz kobiety w strojach regionalnych.