Festiwal Lokalnych Produktów Ziemi Pszczyńskiej

3 i 4 czerwca na pszczyńskim rynku będzie można poznać, posmakować i zaopatrzyć się w cenne lokalnie produkty, które otrzymały certyfikat Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej. Będzie to także weekend kultury ludowej za sprawą „Małego Brzymu” oraz „Spotkań pod Brzymem”.

Pierwszy weekend czerwca będzie wielkim świętem zespołów regionalnych i lokalnych producentów. 3 i 4 czerwca na rynku w Pszczynie w godzinach od 12.00 do 18.00 odbędzie się Festiwal Lokalnych Produktów Ziemi Pszczyńskiej. W specjalnych stoiskach lokalni rolnicy, pszczelarze, rękodzielnicy, restauratorzy, koła gospodyń wiejskich i przedsiębiorcy będą oferować produkty wyróżnione znakiem jakości - Lokalną Marką Ziemi Pszczyńskiej.

- Jarmark Wielkanocny, który zorganizowaliśmy tuż przed świętami w pszczyńskim skansenie okazał się wielkim sukcesem. Tłumy mieszkańców i wielu turystów doceniło wysoką jakość lokalnych produktów i pracę naszych producentów, którzy wysprzedali niemal cały przygotowany asortyment. Te produkty są siłą naszego powiatu. Cieszy nas, że tak wiele osób docenia to, że są zdrowe, naturalne, przyjazne środowisku naturalnemu, wytwarzane dzięki pracy ludzkich rąk - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Podczas Festiwalu Lokalnych Produktów Ziemi Pszczyńskiej swoje wyroby oferować będą: Pasieka św. Ambrożego, Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój, Lawenda pod lasem, BeEco, Piekarnia-Cukiernia Brzęczek, Grűner Przetwórstwo Serów, Gospodarstwo Przewoźnikówka, Gospodarstwo Rolne Kozia Rodzinka, Gospodarstwo Rolne Sylwia i Leszek Szczotka, Brovar 16, Przetwórstwo Rolno-Spożywcze Zbigniew Ciemniewski Tree Nuts, Koło Gospodyń Wiejskich z Suszca, Farma Różnorodności, „Ze Smakiem U Koziołka”, Pasieka Tomala, Pasieka Frysz, Góra Sera oraz Bożena Rokita.

Festiwal będzie towarzyszył przeglądom zespołów ludowych. 3 i 4 czerwca Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej zaprasza na XXI Pszczyńskie Prezentacje Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Mały Brzym”.

Ponad 250 młodych artystów będzie śpiewać, tańczyć oraz przedstawiać dawne zwyczaje i obrzędy. W ciągu dwóch dni na scenie zaprezentuje się 10 zespołów dziecięcych przede wszystkim z powiatu pszczyńskiego, ale też z gminy Węgierska Górka i Katowic. Idealnym zwieńczeniem pierwszego dnia będzie występ Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice” Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W niedzielę odbędzie się jeden z najstarszych w Polsce przeglądów zespołów ludowych - 47. Spotkania pod Brzymem.

Harmonogram wydarzenia

sobota, 3 czerwca

godz. 12.00-18.00 stoiska z produktami Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej

godz. 12.30 - 15.30 Mały Brzym - Przeglądy Dziecięcych Zespołów Regionalnych Ziemi Pszczyńskich